Jak stworzyć galerię z modnych plakatów? Prosty sposób na zjawiskową dekorację
   0 Comments

Galeria ścienna to stosunkowo nowy trend, który zyskuje coraz większą popularność. Modne plakaty kojarzą się jednoznacznie ze skandynawskim stylem, jednak są one doskonałą ozdobą pustych ścian każdego wnętrza. Rozmieszczenie obrazków na ścianie nie powinno być jednak dziełem przypadku. Podpowiadamy, jak stworzyć galerię z modnych plakatów, by stała się efektowną ozdobą wnętrza!

Wybierz miejsce, w którym zawiesisz modne plakaty

Wybór odpowiedniego miejsca jest niezwykle istotny. Galeria z plakatów powinna stanowić integralną część wnętrza. Nie może zaburzać jego proporcji ani skupiać na sobie całej uwagi. Z tego powodu warto zastanowić się, jakie meble sąsiadują ze ścianą, na której chcesz ją zawiesić. Podczas wybierania odpowiedniego miejsca kieruj się tą samą zasadą, którą stosuje się w przypadku obrazów. Modne plakaty będą najlepiej prezentować się nad sofą lub na ścianie nad stołem. Jeśli wielkość i ilość plakatów sprawia, że wystają one poza krawędzie sofy lub stołu, to dopilnuj, by wystawały tyle samo z każdej ze stron. Zachowanie osi symetrii nada Twojej galerii większej harmonii. Modne plakaty pasują zarówno do salonu, jak i do każdego innego pomieszczenia – to, gdzie je umieścisz, zależy jedynie od Twoich upodobań.

Modne plakaty powinny mieć wspólny motyw

Gdy wybierasz modne plakaty do swojej galerii ściennej, warto byś zdecydowała się na wspólny motyw, który je połączy. Elementem łączącym plakaty może być kolor, jednolite ramki lub tematyka. Możesz stworzyć galerię ścienną z plakatami w stylu retro, ilustrującą podróże, nawiązującą do elementów botanicznych itp.

Aby Twoja galeria ścienna nie była monotonnie zawieszonymi obrazkami, warto wpleść między plakaty inspirujące napisy, motywy graficzne lub lustra. Możesz także zdecydować się na różne kształty ramek, dzięki czemu Twoja galeria nabierze unikalnego charakteru. Pamiętaj jednak, że mimo wszystko plakaty powinien łączyć jakiś wspólny mianownik, aby nie powstał chaotyczny zbiór przypadkowo zawieszonych obrazków.

Jak ułatwić sobie wybór modnych plakatów i tworzenie galerii ściennej?

Jeśli obawiasz się, że wybrane przez Ciebie plakaty nie będą do siebie pasować lub nie masz pomysłu na to, jak stworzyć własną galerię, to mamy dla Ciebie rozwiązanie. Skorzystaj z oferty sklepów, które proponują gotowe galerie plakatów. W zaprojektowanych przez nie zestawach znajdziesz kilka różnych plakatów, które posiadają wspólny mianownik i tworzą harmonijną całość. Możesz oczywiście rozszerzyć gotową galerię o inne modne plakaty w podobnej tematyce. Będzie to jednak zdecydowanie łatwiejsze niż tworzenie całej galerii od podstaw. Aby jeszcze bardziej ułatwić sobie tworzenie galerii ściennej, wybieraj modne plakaty w ramie. Unikniesz nerwowego biegania po sklepach w poszukiwaniu identycznego obramowania w różnych rozmiarach.

Galeria ścienna z modnymi plakatami będzie doskonałą ozdobą Twojego wnętrza. Aby tak się stało, jej wykonanie nie może być jednak dziełem przypadku. Przemyśl dokładnie każdy element, który ma się w niej znaleźć oraz skrupulatnie wybierz miejsce, w którym ją umieścisz. Jeśli wciąż nie wiesz, jak powinna wyglądać Twoja wymarzona galeria, to skorzystaj z oferty modnych plakatów, którą znajdziesz w naszym sklepie.

Comments

Log in or register to post comments